Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуПрофілактична робота – запорука зниження виробничого травматизму

 

         Відділення виконавчої дирекції Фонду в Бережанському районі здійснює соціальне страхування від нещасного випадку на території Бережанського Зборівського і Козівського районів.

          Одним з основних завдань відділення є організація профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у роботодавців, які здійснюють господарську діяльність на території регіону.

           Обов'язок роботодавця створити на кожному робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, забезпечити додержання вимог законодавства про охорону праці. Ми допомагаємо їм в цьому: надаємо необхідні консультації, сприяємо у створенні ефективної системи управління охороною праці, беремо участь у розробленні інструкцій з охорони праці, положень інших нормативних документів з охорони праці підприємства, беремо участь у навчанні з питань охорони праці працівників, в роботі комісій підприємств з охорони праці, з перевірки знань, з розслідування нещасних випадків тощо.

             За 2014 рік страховими експертами відділення надано страхувальникам 224 консультації, проведено 173 перевірок стану охорони праці на підприємствах, під час проведення яких виявлено 1 512 порушень нормативно-правових актів з охорони праці, 4 семінари і засідань «круглих столів», здійснено 27 публікацій в друкованих і електронних ЗМІ тощо. Страхові експерти брали участь в роботі комісій з розслідування 4 нещасних випадків, навчанні та перевірці знань 61 засідань, брали участь в розробленні та опрацюванні нормативних актів підприємств, розповсюджено більше тисячі примірників нормативних актів з охорони праці тощо.

             У другому півріччі 2014 року, починаючи з серпня, відділення проводило додаткові заходи профілактичної роботи щодо запобігання виробничому травматизму та професійній захворюваності за напрямами, не пов'язаними із проведенням перевірок стану охорони праці на підприємствах. За період роботи, коли не здійснюються перевірки стану охорони праці та профілактичної роботи на підприємствах, працівниками відділення більше уваги приділяється іншім напрямам роботи: організації та проведенні засідань «круглих столів», семінарів-нарад, заходів по удосконаленню СУОП на підприємствах тощо. У 2015 році заплановано посилити роботу в цьому напрямі.

             Ефективність профілактичної роботи вимірюється, перш за все, станом виробничого травматизму і професійної захворюваності. Цілеспрямована, наполеглива праця роботодавців, профспілок, державних органів і відділення виконавчої дирекції Фонду дає свої результати. За останні роки спостерігається стійка тенденція до зменшення виробничого травматизму. Усі нещасні випадки були розслідуються відповідними комісіями, в роботі яких в обов'язковому порядку брав участь представник відділення, проаналізовані обставини і причини, які призвели до їх настання, розроблені заходи по усуненню причин та запобіганню таких випадків в подальшому. Виконання заходів перебуває на жорсткому контролі у відділенні виконавчої дирекції Фонду.

             Стан охорони праці на підприємстві, перш за все, залежить від керівника і посадових осіб, які вирішують конкретні питання охорони праці. Якщо для керівника пріоритетом є життя і здоров'я людей, які працюють на підприємстві, як що він постійно покращує умови праці, приділяє увагу побутовим умовам, забезпеченню спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту, а на посади спеціалістів з охорони праці призначені компетентні, добросовісні і принципові фахівці – тоді й виробничий травматизм та профзахворюваність майже відсутні.

           Відділенням виконавчої дирекції Фонду вивчається позитивний практичний досвід кращих фахівців з охорони праці та поширюється через засоби масової інформації, при співбесідах з працівниками служб охорони праці.

 

Начальник відділення                                                                              Штогрин С.М.

Страховий експерт                                                                                    Малінський В.Я.
 

Анонси подій

Актуальна тема