Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуДохід від продажу об’єктів нерухомості підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором

 

З 1 січня 2015 року об'єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід фізичної особи – резидента (нерезидента), що оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Так, відповідно до п.172.1 ст.172 Податкового кодексу України  дохід, отриманий платником податку-резидентом (нерезидентом) від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

Водночас, дохід, отриманий платником податку-резидентом, від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, зазначених у п.172.1 ст.172 Податкового кодексу України, або від продажу об'єкта нерухомості, не зазначеного у п.172.1 ст.172 Податкового кодексу України, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Відповідно до п. 172.9 ст. 172 Податкового кодексу України дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна, що здійснюються фізичними особами-нерезидентами, оподатковується податком на доходи фізичних осіб згідно із ст. 172 Податкового кодексу України в порядку, встановленому для резидентів, за ставками 15 % або 20 % та військовим збором у розмірі 1,5 %.
 

Анонси подій

Актуальна тема