Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

26 січня 2015 року організовано і проведено семінар на тему «Профілактика торгівлі людьми» для молодих безробітних, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості


Торгівля людьми – це частина транснаціонального організованого злочинного світу. Протягом останніх років інтенсивність цих злочинів постійно зростає. Наявна інформація свідчить, що Україна належить до групи країн, з яких торговці людьми шляхом шахрайських дій вивозять людей з метою примусової праці та примусової проституції до країн Європи, Близького Сходу та Азії.

За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), основною країною призначення торгівлі людьми з України на сьогоднішній день залишається Російська Федерація: 84% постраждалих осіб, які звернулися до МОМ у 2014 році, повернулися саме з цієї держави.

Більшість постраждалих осіб, які звернулися по допомогу до МОМ у першій половині поточного року, зазнали трудової експлуатації (88, 5%), що є постійним явищем для останніх 3-х років. Серед виявлених постраждалих переважають чоловіки, що також є стабільною тенденцією (56% у 2014 р.).

            З метою запобігання попадання в рабство, 26 січня 2015 року головним спеціалістом відділу соціальної роботи Олексишин-Шкільною О.М. та директором Бережанського РЦСССДМ Циганом Ю.І. організовано і проведено семінар на тему «Профілактика торгівлі людьми» для молодих безробітних, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості.

         Працівники Центру зазначили, що існує дуже багато форм торгівлі людьми. Але в будь-якому випадку ознаки цього злочину є спільні. Це вербування людини, обіцянки їй хорошої роботи, якихось перспектив, високих заробітків. Ідеться, як правило, про перевезення людини або за кордон, або в іншу область, обмеження її свободи. У постраждалих забирають паспорти, таким чином унеможливлюючи їхні дії з порятунку. І їх експлуатують - у промисловій праці, або ж місце має сексуальна експлуатація.

Доволі поширена форма, яку українське суспільство поки що не надто сприймає саме як торгівлю людьми, це примусове жебрацтво.

Часто ми стикаємося зі змішаними формами експлуатації. Насамперед це стосується жінок, яких можуть використовувати задля примусової праці і при цьому ще й експлуатувати сексуально. Те саме стосується і неповнолітніх постраждалих.

У пастку работорговців дуже часто потрапляють люди, не влаштовані в житті. Насамперед, люди, які мають певні соціальні проблеми.

Тут також є дуже багато психологічних чинників. Якщо говорити про чоловіків, які нині є основною групою постраждалих, то їм дуже складно насамперед психологічно визнати, що вони опинилися в такій ситуації. І самостійно ідентифікувати себе як людину, яка постраждала від торгівлі людьми, вони не завжди готові.

Соціологічне дослідження показало, що наші громадяни дуже добре проінформовані про торгівлю людьми. 90% знають, що таке сексуальна експлуатація, 80% чули, що буває торгівля людьми з метою примусової праці. Втім, 70% респондентів сказали, що вони повністю виключають, що таке лихо може статися з ними особисто. Люди вважають, що їх це не торкнеться. І тут, насамперед, у групі ризику мігранти, ті, хто вже набув певного мігрантського досвіду і досить впевнено почуваються, вважаючи, що вони вже досвідчені і все знають. Але цим людям потрібно бути дуже обережними, потрібно обов'язково перевіряти фірму-посередника, через яку вони виїжджають за кордон: чи є в цієї фірми ліцензія, чи справді ця ліцензія на набір закордонного персоналу. Перевіряти свого майбутнього роботодавця: так само, чи має він право залучати закордонних робітників. Все це потрібно перевіряти і, звичайно, не забувати про правила безпеки - робити ксерокопії своїх документів і зберігати їх десь окремо від оригіналу паспорту, залишати контрольні номери своїм родичам, близьким і перед виїздом поцікавитися телефонами гарячих ліній із протидії торгівлі людьми, які існують у дуже багатьох країнах.

 

 

 

 

 

 

 

Начальник відділу соціальної роботи                                      О.І.ХРЕПТАК

 
 

Анонси подій

Актуальна тема