Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуЕкономічна ефективність охорони праці

Немає нічого ціннішого за здоров'я людини та життя у чистому довкіллі. Згідно з оцінками експертів Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я, людське здоров'я на 8 % залежить від стану охорони здоров'я у країні, де ця людина мешкає, на 18 % від її генетики та на 74 % – від способу життя, в тому числі від умов праці та діяльності.

Як відомо, свою професійну діяльність людина здійснює на робочому місці – частині виробничого простору одного або групи працівників, оснащеній технологічним обладнанням, інвентарем, інструментом, робочими меблями, необхідними для виконання певного виду робіт. І саме тут виникає необхідність здійснення активного процесу впровадження заходів з охорони праці. Працівники – найцінніші ресурси на підприємстві, і останнє, задля уникнення на людей впливу негативних чинників, що виникають як результат неефективної організації робочого місця чи небезпек, зобов'язане здійснювати заходи щодо охорони праці. Однак такі заходи можуть різною мірою впливати на досягнення цілей: невеликі суми вкладень можуть позитивно вплинути на охорону праці, а інколи величезні капіталовкладення дають незначний результат.

Останнім часом все гостріше постає питання економіки охорони праці; оцінки ефективності профілактичних заходів та використання виділених на охорону праці коштів; економічної оцінки ризиків травматизму, тобто оволодівання економічними методами управління охороною праці. Адже завдяки зниженню рівня травматизму і профзахворюваності підприємства зможуть заощадити значні кошти, зберегти свій імідж і конкурентоспроможність. Визначити ефективність роботи служби охорони праці не так просто. Для цього необхідно проводити спеціальні дослідження з урахуванням специфіки конкретного підприємства, галузевих статистичних даних та інших показників, які досить складно отримати. Виникає питання з визначенням критерію, за яким було б просто оцінити результати проведеної службою охорони праці роботи. Інтегральним показником може служити грошова одиниця, а саме - співвідношення розміру витрат і величини отриманого прибутку або витрат і розміру попередженої шкоди.

Покращення умов праці, підтримання на належному рівні шкідливих та небезпечних чинників виробничого середовища, зниження показників виробничого травматизму та професійної захворюваності супроводжується не тільки соціальним, а й економічним ефектом. Економічна ефективність здійснюваних заходів залежить від співвідношення покращення умов праці (оцінених у грошовому виразі) та суми витрат підприємства на охорону праці. Як результат, зростає період професійної активності працюючих, зростає продуктивність праці, скорочуються видатки, пов'язані з виробничим травматизмом та професійною захворюваністю, скорочуються видатки на пільги та компенсації.

 

Малінський Володимир Ярославович

Страховий експерт з охорони праці відділення

виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

 від нещасних випадків на виробництві

та професійних захворювань України

в Бережанському  районі
 

Анонси подій

Актуальна тема