Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуЩодо участі  в програмі ЄС “Угода мерів”

 

Повідомляємо , що за результатами проведеного 18 листопада 2014 року круглого столу стосовно участі у програмі ЄС “Угода мерів”  районна державна адміністрація продовжує інформувати про переваги і позитивні ефекти від участі у даній ініціативі ЄС.

Участь у програмі дозволить запровадити в місті систему енергетичного планування за європейськими  стандартами, забезпечити місто-підписант Угоди експертною і фінансовою  підтримкою на етапі  розробки ними відповідних планів дій зі сталого енергетичного розвитку.

Значна зношеність комунальної інфраструктури міста, обмеженість власних бюджетних коштів та стрімке зростання цін на природний газ, вимагає пошуку додаткових джерел фінансування для модернізації комунальної сфери міста, інвестиційний потенціал якої високо оцінений міжнародними фінансовими організаціями, зокрема Світовим банком та ЄБРР.  Політика відкритості та глибока структурна перебудова національної економіки знайшли підтримку у міжнародної спільноти та країн-партнерів України. Практичним прикладом , якої є допомога  у вигляді грантів, кредитів та позик для реалізації ключових проектів розвитку економіки.

Муніципалітетам, які виявляють політичну волю підписати Угоду, однак, не мають необхідного адміністративного потенціалу, а також фінансових та технічних ресурсів для викрнання своїх зобовязань надається експертна та фінансова підтримка, завдяки розробленому цілому рядові інструментів та методів.

Одним із основних джерел для фінансування заходів енергозбереження на найближчу перспективу доцільно рекомендувати гранти міжнародних фінансових організацій або агенств розвитку у сфері енергозбереження, таких як NEFCO, MODEL, SIDA  та  інших фінансових установ. Цільові кошти, що надаються міжнародними  організаціями на реалізацію проектів, розробки програм, досліджень, навчань на умовах, передбачених грантодавцем надаються безкоштовно і без повернення. Детально про умови та можливості можна дізнатися відвідавши Інтернет-сторінки цих організацій.

Кредити та позики міжнародних фінансових організацій надаються позичальникам на пільгових умовах, тобто є середньо - та довгостроковими, передбачають пільговий період та невисокі відсоткові ставки.

Інвестиційне кредитування як форма фінансування інвестиційних проектів застосовується під час реалізації інвестиційних проектів з високою нормою прибутковості (яка перевищує ставку позичкового відсотка) та незначними строками окупності витрат.

Так, Тернопільська міська рада приєднавшись до ініціативи “Угода мерів” у 2013 році розробила і затвердила план дій зі сталого економічного розвитку, що дало можливість отримати 5 млн. євро грантових коштів Фонду Е5Р і кредит 10 млн.євро від ЄБРР  на модернізацію теплогенеруючих потужностей і розподільчих систем, як наслідок в м. Тернополі розпочато реалізацію проекту технічної допомоги Європейського Банку Реконструкції і Розвитку  “Підтримка впровадження  проекту №37386 модернізаціїх централізованого теплопостачання міста Тернопіль”.

Таким чином, співпраця із міжнародними фінансовими організаціями має значний потенціал. Вплив такої співпраці однозначно розцінюється як позитивний, оскільки сприяє  ефективному використанню досвіду міжнароднихї організацій, залученню додаткових коштів для реалізації.

Тож, беручи до уваги важливість ініціативи ЄС  та можливості , що  надаються даною програмою, враховуючи також очікуваний значний ріст вартості енергоресурсів,  рекомендуємо органам місцевого самоврядування приєднуватись до програми  “Угода мерів”.
 

Анонси подій

Актуальна тема