Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Коли дохід спрощенця оподатковується за іншою ставкою


Коли дохід спрощенця оподатковується за іншою ставкою

 

Дохід, отриманий платниками єдиного податку першої та другої груп від провадження видів діяльності, не зазначених у реєстрі, оподатковується за ставкою 15%.

Нагадаємо, що згідно з пп. 293.4.2 п. 293.4 ст. 293 Податкового кодексу ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої та другої груп у розмірі 15%, зокрема, до доходу, отриманого від провад­ження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесених до першої або другої групи.

Водночас платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (пп. 7 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 цього Кодексу).

Реєстрація платника єдиного податку анулюється шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у випадках, визначених пп. 298.2.3 вищезазначеного пункту.

Крім того, платники єдиного податку несуть відповідальність згідно з Податковим кодексом за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

Найпопулярнішою серед спрощенців Тернопілля залишається друга група. Її використовують 12 879 осіб. Першу групу спрощеної системи обрали 3822 осіб.
 

Анонси подій

Актуальна тема