Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Продаж землі нерезидентом: коли платити ПДФО, а коли ні


Продаж землі нерезидентом: коли платити ПДФО, а коли ні

 

Якщо фізичною особою-нерезидентом здійснено продаж нерухомого майна за умови дотримання вимог п. 172.1 Податкового кодексу, то такий продаж не підлягатиме оподаткуванню, а у разі недотримання зазначених вимог оподаткуватиметься податком на доходи фізичних осіб за ставками 15% та 17%.

Нагадаємо, що об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід із джерела його походження в Україні.

При цьому до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається частина доходів від операцій із майном, розмір якої визначається у статтях 172–173 Податкового кодексу України.

Порядок оподаткування операцій із продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна регламентується ст. 172 цього Кодексу.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатного передання, визначені ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не оподатковується. Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не поширюється на майно, отримане таким платником у спадщину.

Згідно з положеннями Податкового кодексу дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ст. 172 вищегзаданого Кодексу, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 ст. 172 цього Кодексу, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Водночас дохід від операцій із продажу (обміну) об’єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами-нерезидентами, оподатковується згідно зі ст. 172 Податкового кодексу в порядку, встановленому для резидентів, але за загальними ставками 15% та 17%. Така норма визначена у п. 172.9 ст. 172 Податкового кодексу України.
 

Анонси подій

Актуальна тема