Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Вітамінні та вітамінно-мінеральні препарати, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України на адресу громадян у міжнародних поштових та експрес-відправленнях


Вітамінні та вітамінно-мінеральні препарати, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України на адресу громадян у міжнародних поштових та експрес-відправленнях

 

Товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД). Даний порядок визначений ч. 1 ст. 69 Митного кодексу України.

Відповідно до вимог УКТЗЕД вітамінні та вітамінно-мінеральні препарати можуть класифікуватися у товарній позиції 2106 або у товарних групах 22 чи 30.
У разі класифікації таких препаратів у товарній групі 30 згідно з УКТЗЕД, ці товари відносяться до лікарських засобів.

Законами України (Митним кодексом України, Законом «Про лікарські засоби») не встановлено заборон щодо ввезення (пересилання) на митну територію України лікарських засобів, що не містять у своєму складі наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори.

Разом з тим ст. 17 Закону України «Про лікарські засоби» встановлено обмеження щодо переміщення лікарських засобів через митний кордон України.

У разі класифікації вітамінних та вітамінно-мінеральних препаратів у товарній позиції 2106 згідно з УКТЗЕД або у товарній групі 22 згідно з УКТЗЕД, ці товари відносяться до продуктів харчування. Відповідно до ст. 378 Митного кодексу України пропуск таких товарів на митну територію України не дозволяється.

При цьому зазначене обмеження не поширюється на харчові продукти вагою до 10 кг в упаковці виробника, що надходять на адресу громадян у міжнародних поштових або експрес-відправленнях.
 

Анонси подій

Актуальна тема