Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуМитниці Міндоходів видаватимуть сертифікати за формою "EUR.1"

Відповідно до міжнародних зобов’язань України, визначених в Угоді про вільну торгівлю між Україною та державами Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ), до складу якої належать Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн, ратифікованої Законом України від 7 грудня 2011 року № 4091-VI,  31 травня 2014 року закінчується дворічний перехідний період видачі сертифікатів з перевезення товарів з України за  формою “EUR.1” торгово-промисловими палатами України. Тому з 1 червня 2014 року такі сертифікати видаватимуть митниці Міндоходів.

За умови подання митним адміністраціям держав ЄАВТ даних сертифікатів з перевезення товарів з України, до товарів українського походження застосовуються пільги зі сплати мита.

Сертифікат видається уповноваженою на це посадовою особою митниці Міндоходів під час здійснення/гарантування або після експорту товару у випадках, встановлених Угодою, безоплатно на одну партію товарів, що експортується. Термін дії сертифіката становить 4 місяці з дати його видачі.

Для видачі сертифіката експортер або його уповноважена особа повинен пред'явити митниці Міндоходів такі документи:

 - заяву, що містить декларацію експортера для видачі сертифіката, за встановленою формою;

 - заповнений відповідно до вимог Угоди бланк сертифіката (оригінал сертифіката, дві паперові копії сертифіката);

 - документи, що підтверджують походження товарів з України, вказаних у сертифікаті при першій поставці таких товарів до держав ЄАВТ.

Окрім цього, відповідно до підпункту "с" пункту 1 статті 17 Правил походження, затверджених Угодою про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ, до товарів українського походження може бути застосовано пільги зі сплати мита за умови подання митним адміністраціям держав ЄАВТ декларації інвойс.

Декларація інвойс може бути оформлена експортером на інвойсі, накладній чи на будь-якому іншому комерційному документі, який описує відповідні товари з достатньою для їхньої ідентифікації деталізацією у випадку, якщо загальна вартість партії товару не перевищує 6000 євро.

Таким чином, видача сертифіката при експорті не вимагається, якщо загальна вартість товарів походженням з України не перевищує 6000 євро.

Детальну інформацію та документи, необхідні для оформлення та заповнення граф сертифікатів “EUR.1” розміщено сайті Міндоходів за гіперпосиланням http://minrd.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya/subektam-zed/sertifikati-z-perevezennya-tovariv-z-u/ .
 

Анонси подій

Актуальна тема