Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуЮрособи платять за нерухомість по-новому

 

Платники податку на нерухомість-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт.

Базовим податковим (звітним) періодом є календарний рік.

Тому платники податку-юридичні особи зобов'язані були подати декларації за звітний 2014 рік до 20 лютого 2014 року. Податкове зобов'язання в такій декларації розраховане за 2014 рік з поквартальною розбивкою.

Отже, з метою забезпечення виконання Закону України від 27.03.2014 р. № 1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" в частині зміни бази оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податкові зобов'язання платників податку - юридичних осіб потребують перерахунку з урахуванням загальної площі об'єктів житлової нерухомості, у т. ч. їх часток, як бази оподаткування для такого податку з 01.04.2014 р.

За I квартал 2014 року перерахунок податкового зобов'язання проводити не потрібно. За результатами перерахунку пропонується подати не пізніше 30.07.2014 р. (граничного терміну сплати авансових внесків з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за II квартал 2014 року) уточнюючі декларації. При цьому до уточнюючої декларації платник має право додати доповнення відповідно до абзацу 2 пункту 46.4 статті 46 Податкового кодексу, в якому зазначити, що податкові зобов'язання збільшуються на виконання вимог статті 265 Податкового кодексу зі змінами, внесеними вищезгаданим Законом.

Форма Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 р. № 766.

До затвердження нових форм звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платникам податків-юридичним особам у колонці 3 "Житлова площа об'єкта житлової нерухомості" форми декларації, затвердженої діючим наказом, у колонці 7 "Житлова площа відповідно до документів, що підтверджують право власності (усього)", та податкове зобов'язання к колонці 9 "Розмір частки/поділу житлової площі, яка знаходиться у спільній частковій, спільній сумісній власності" додатка до такої декларації пропонується вказувати (зазначати) загальну площу об'єкта житлової нерухомості, у т. ч. його частки.

Детальніше – в Узагальнюючій податковій консультації щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженій наказом Міністерства доходів і зборів України 25.04.2014 р. №263.
 

Анонси подій

Актуальна тема