Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуЦільове призначення землі

 

Призначення землі показує для яких цілей можна використовувати цю землю. Відповідно будь-яке інше використання вважатиметься нецільовим.

Цільове призначення землі можна змінити. Заборонено це робити для рекреаційних ділянок зелених зон і зелених насаджень, а також земельних ділянок, що знаходяться під об’єктами фізкультури та спорту, а також земель, призначених для товарного сільгоспвиробництва і виділених в натурі для ведення особистого селянського господарства.

Право змінити цільове призначення землі надається її власнику. Також ініціатором перегляду цільового призначення ділянки можуть виступати контролюючі органи, зокрема й органи Міндоходів.

Нецільове використання земельних ділянок може бути підставою для дострокового розірвання договору оренди або ж примусового припинення прав на земельну ділянку у судовому порядку. Тому зміна цільового призначення необхідна, щоб не позбутися земельної ділянки, якщо вона використовується не за призначенням, та для того, щоб правильно розрахувати суму плати за землю, розмір якої залежить від місцерозташування земельної ділянки, від категорії землі та нормативно грошової оцінки. Відповідно нецільове використання землі може призвести до заниження суми плати за землю.

Окрім цього, згідно з ст.53 КУпАП за нецільове використання землі встановлена адміністративна відповідальність.
 

Анонси подій

Актуальна тема