Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуОбмеження щодо кількості транспортних засобів особистого використання, тимчасово ввезених громадянами-нерезидентами на митну територію України

 

Відповідно до ч. 1 ст. 380 Митного кодексу України тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Обов’язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є їх реєстрація в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.

Під транспортними засобами особистого користування слід розуміти наземні транспортні засоби товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепи до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД, плавучі засоби та повітряні судна, що зареєстровані на території відповідної країни, перебувають у власності або тимчасовому користуванні відповідного громадянина та ввозяться або вивозяться цим громадянином у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію виключно для особистого користування, а не для промислового або комерційного транспортування товарів чи пасажирів за плату або безоплатно (п. 60 ч. 1 ст. 4 Митного кодексу України).

Громадяни-нерезиденти можуть тимчасово ввозити на митну територію України транспортні засоби особистого користування у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію.

Дані транспортні засоби можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які їх ввезли в Україну, для своїх особистих потреб (крім транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарною позицією 8903 згідно з УКТ ЗЕД).

У разі тимчасового ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів у кількості більше однієї одиниці на кожну товарну позицію, їх пропуск через митний кодон України здійснюється відповідно до ч. 2 ст. 379 Митного кодексу України в порядку, передбаченому для підприємств, під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення.

При цьому, відповідно до ч. 7 ст. 379 Митного кодексу України, у разі вивезення товарів за межі митної території України в установлені строки грошова застава, зазначена у ч. 2 ст. 379 Митного кодексу України, повертається громадянам.

У разі порушення встановлених строків зворотного вивезення за межі митної території України товарів, за винятком випадків, якщо таке порушення сталося внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили, що підтверджується відповідними документами, внесена грошова застава використовується в порядку, визначеному ст. 313 Митного кодексу України (ч. 8 ст. 379 Митного кодексу України).

Отже, громадяни-нерезиденти можуть тимчасово ввозити на митну територію України транспортні засоби особистого користування у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію.
 

Анонси подій

Актуальна тема