Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуВідшкодування ПДВ облігаціями

 

Спосіб відшкодування ПДВ облігаціями внутрішньої позики з’явився завдяки Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 27.03.2014 р. № 1165-VII. Документ опублікований у газеті «Голос України» № 62(5812) від 02.04.2014 р. і набрав чинності з 03.04.2014 р. — з дня, наступного за днем опублікування. Платники, в яких суми, задекларовані до відшкодування до 1 січня 2014 року, підтверджені результатами перевірок і не відшкодовані станом на 03.04.2014 року, можуть отримати відшкодування ПДВ шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики.

Строк обігу облігацій — 5 років. Порядок випуску, обігу, погашення таких облігацій та нарахування за ними відсотків затверджує Кабінет Міністрів України.

Отримання відшкодування ПДВ у вигляді облігацій здійснюється на добровільних засадах. Для цього платнику податків достатньо подати заяву про оформлення відшкодування ПДВ облігаціями внутрішньої державної позики до органу Міндоходів. У свою чергу, Міндоходів передають органам, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, реєстри платників із висновками про суми відшкодування ПДВ. Після цього органи казначейства у 5-денний строк видають платникам облігації внутрішньої державної позики. При цьому оформлення облігацій прирівнюється до отримання платником податків бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів із бюджетного рахунка на рахунок платника ПДВ.

Відповідні зміни внесено окремим пунктом 23 в підрозділ 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.
 

Анонси подій

Актуальна тема