Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуТварин потрібно ідентифікувати

З метою забезпечення належного контролю та нагляду за безпечністю та якістю продукції тваринного походження, недопущення зараження людей гостроінфекційними, інвазійними хворобами спільними для людей і тварин, виникнення, розповсюдження токсикоінфекцій,  випуску та реалізації доброякісної та безпечної продукції, на виконання вимог Законів України «Про ідентифікацію і реєстрацію тварин», ст.15, ст.32 п.2 «Про ветеринарну медицину», ст.33 п.1 «Про безпечність та якість харчових продуктів»,  «Положення про ідентифікацію та реєстрацію ВРХ» та іншими нормативними документами суб’єкти господарювання – власники тварин (незалежно від форми власності) зобов’язані при переміщенні, реалізації, забою тварин, переміщенні, реалізації продукції тваринного походження ідентифікувати належним чином своїх тварин.   

«Якби тварина не становила жодної небезпеки, то ніхто б не говорив про необхідність ідентифікації. Але в усіх цивілізованих країнах тварини проходять реєстрацію, оскільки це стосується епізоотології та продовольчої безпеки держави. Це потрібно і нашій країні. Саме ця процедура дасть змогу отримати повну інформацію про тварину, а також про продукцію тваринного походження, яка реалізується кінцевому споживачу. Подібна практика вже не перший рік діє в більшості розвинутих країн світу, тож дозволить Україні наблизитись до світових стандартів у галузі тваринництва» ? зазначив голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Володимир Горжеєв.

Для ведення належного обліку тварин в державі  створено Реєстр ідентифікованих та зареєстрованих тварин.

В даний час всі функції по ідентифікації, реєстрації, оформлення документів для переміщення чи зміні власника тварин покладено на спеціалістів державної ветеринарної медицини, тому для одержання документів про ідентифікацію тварини необхідно звертатись до установи держветмедицини, яка обслуговує цей населений пункт.

Державну допомогу (різного виду дотації) можуть отримати лише ті господарі, які ідентифікували своїх тварин.

Нагадаємо, що для первинної ідентифікації громадянин – власник тварини має сплатити за одну голову:

 Велика рогата худоба  - 24,8 грн.,

 Вівці, кози – 24,0 грн.

 Товарні свині – 22,0 грн.

  Коні – 70,30 грн.

 

Лікар ветеринарної медицини

Бережанської РДЛВМ                                              М.Г. Фанго

 

 20.02.2014 року.
 

Анонси подій

Актуальна тема