Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну 

 

               Міністерство доходів і зборів України, як і в попередні роки, акцентує роботу на сервісній складовій, зокрема на впровадженні електронних сервісів, серед яких вагоме місце займає електронна звітність як комфортний та швидкий спосіб дистанційного спілкування з органами Міндоходів. Саме тема електронної звітності стала одним із основних питань, що обговорювалися на нещодавній зустрічі керівництва ГУ Міндоходів у Тернопільській області та Тернопільської митниці Міндоходів з представниками бізнесу.

За словами начальника Головного управління Міндоходів у Тернопільській області Олександра Вітрука, у грудні 2013 в електронному вигляді прозвітували 99 відсотків платників ПДВ, 90 відсотків платників, які подали «Звіт про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства», 98 відсотків платників, які подавали «Податковий розрахунок збору за користування радіочастотним ресурсом України», 96 відсотків  платників, які подали «Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій (розрахункових книжок)».

Як зауважив директор МП «Орієнтир» Василь Тарас, електронна звітність – це вимога часу, адже все, що для цього потрібно – комп’ютер чи ноутбук з підключеним до нього Інтернетом та ключі електронного цифрового підпису, які можна безкоштовно отримати в Центрі обслуговуванні платників. Натомість такий спосіб подання звітності значно швидший і зручніший.

Є позитивні зрушення у поданні електронної звітності і на митниці. За словами начальника Тернопільської митниці Міндоходів Юрія Стороженка, на сьогоднішній день частка електронних митних декларацій складає 100%. У 2013 році в електронному вигляді забезпечено оформлення 94,6% від загальної кількості митних декларацій.

Варто зауважити, що подання звітності в електронному вигляді має чимало переваг над паперовою системою. Це, зокрема, зменшення паперового документообігу, спрощення процедури подання звітності до органів Міндоходів, гарантія автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних та граматичних помилок, підтвердження доставки звітності, конфіденційність інформації.

Наголошуємо, що звітність, надіслана до Міндоходів електронною поштою, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання.
 

Анонси подій

Актуальна тема