Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуМитна вартість імпортованих в Україну товарів та методи її визначення

Митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Митна вартість товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, визначається за основним та другорядними методами.

Основний метод передбачає визначення митної вартості за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції). Серед другорядних методів визначення  за ціною договору щодо ідентичних товарів, подібних (аналогічних) товарів, на основі віднімання/додавання вартості та резервний.

При цьому кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена за попереднім. Застосуванню другорядних методів передує процедура консультацій між митним органом та декларантом. У разі неможливості визначення митної вартості за рахунок використання жодного із зазначених методів, митна вартість визначається за резервним методом.

Порядок  визначення митної вартості товарів регулюється розділом ІІІ Митного кодексу України.

За словами начальника Тернопільської митниці Міндоходів Юрія Стороженка протягом минулого року на Тернопільщині в митному режимі «Імпорт» за основним методом визначення митної вартості було оформлено 68% декларацій, за другорядними – 32%. В тому числі 3,8% митних декларацій оформлено з використанням методу визначення митної вартості за ціною договору щодо ідентичних товарів. Відповідно обсяг митних декларацій, оформлених із застосуванням методу за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів становив 3,2% від загальної кількості. Найбільше серед другорядних використовувався резервний метод визначення митної вартості. Частка оформлених митних декларацій із використанням даного методу становила 25%.

Серед  категорій товарів, що оформлялись із використанням основного методу визначення митної вартості, переважали живі тварини, продукти рослинного, механічне обладнання, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Відповідно другорядний метод застосовувався при оформленні овочів та фруктів, наземних транспортних засобів та обладнання, інших готових товарів і виробів.
 

Анонси подій

Актуальна тема