Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну



Детінізація економіки – основний шлях збільшення надходжень до бюджету

 

Нещодавно Головне управління Міндоходів у Тернопільській області спільно з Тернопільською митницею Міндоходів провело зустріч із бізнесом та громадськістю регіону. Одним із основних питань, які турбували бізнес-середовище, стала проблема зарплат «у конвертах», адже наявність тіньової економіки створює нерівні конкурентні умови серед суб’єктів господарювання.

Бувають й інші проблеми в цьому напрямку. «У нас є програма доступного житла, проте багато хто не може взяти у ній участь, адже не має можливості оформити кредит у банку з тієї простої причини, що офіційно людина зарплатню не отримує, а платять їй «у конвертах», – зауважив голова правління ТОВ «Тернопільбуд» Василь Лило. – Тож, як бачимо, «сіра» зарплата створює проблеми і для самих осіб, які її отримують, і для бюджету, і для сумлінних платників».

Начальник Головного управління Міндоходів у Тернопільській області Олександр Вітрук, у свою чергу, наголосив, що питання детінізації економіки – одне з пріоритетних у роботі Міндоходів.

«Збільшення надходжень до бюджету вдалося досягнути значною мірою саме за рахунок детінізації економіки. Тільки за рахунок відпрацювання ризиків у минулому році надійшло 154 млн. грн. Тим підприємцям, які сумлінно сплачують податки і виконують свої податкові зобов’язання, немає через що хвилюватися. Для них ми й надалі залишимося стабільним і прогнозованим партнером», – зазначив Олександр Вітрук.

До речі, завдяки спільним зусиллям фахівців Міндоходів області та органів місцевої влади, у 2013 році статус офіційних працівників отримали 286 мешканців області. Загалом торік працівники Головного управління Міндоходів області виявили 316 не облікованих найманих працівників, яким  було  виплачено зарплат «у конвертах» на  суму 345,2 тис. гривень. З 215 громадянами роботодавці оформили трудові договори, ще 71 громадянин залучений до державної реєстрації. За встановлені порушення трудового законодавства до органів прокуратури передано 37 справ та 23 справи – до інспекції праці.




 

Анонси подій

Актуальна тема