Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Сплата єдиного внеску членами фермерських господарств


Сплата єдиного внеску членами фермерських господарств

 

До переліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ), визначеного чинним законодавством, не включені члени фермерських та особистих селянських гос­подарств. Проте такі особи мають право на добровільну сплату ЄСВ.

Залежно від обраного виду страхування добровільна сплата єдиного внеску забезпечить цим особам право на пенсійне страхування, загальнообов'язкове держав­не соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатнос­ті та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Суму, з якої нараховуватиметься єди­ний внесок, члени фермерських або особистих селянських господарств визначають для себе самостійно, однак така сума не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску і більшою, ніж макси­мальна величина бази нарахування єдиного внеску.

Зазначені особи сплачують єдиний внесок залежно від обраного виду загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Якщо такі особи обрали загальнообов'язкове державне пенсійне страхуван­ня, то ЄСВ вони сплачують у розмірі 33,2%. У разі, коли вищезгадані особи обирають загальнообов'язкове державне соціальне страхуван­ня на випадок безробіття, єдиний внесок вони сплачуватимуть у розмірі 1,5%. Якщо ж такими особами обрано загальнообов'язкове державне соціальне страхуван­ня у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, ЄСВ вони будуть сплачувати за ставкою 1,9%. Єдиний внесок за ставкою 1,51% члени фермерських або особистих селянських господарств сплачуватимуть у випадку обрання ними загальнообов'язкового державного соціального страхуван­ня від нещасного випадку на виробництві та про­фесійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

За бажанням члени фермерських та особистих селянських господарств можуть взяти участь у всіх чотирьох видах загальнообов'язкового державного соціального страхування. Відтак ставка єдиного внеску становитиме 38,11% від бази нарахування (33,2 + 1,5 + 1,9 + 1,51).

Зазначені особи сплачують єдиний внесок щомісяця у розмірі, встановленому в договорі про добровільну участь, за кожний місяць до 20 числа місяця, наступно­го за місяцем, за який він сплачується. У разі достроко­вого розірвання договору сплачені суми єдиного внеску поверненню не підлягають.

Члени фермер­ського господарства, особистого селянського господар­ства формують і подають самі за себе звіт протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії договору. Звітним періодом є тривалість дії договору. Звіт подається за формою згідно з додатком 6 до Порядку, затвердженого наказом Міндоходів України від 09.09.2013 № 454.

 

 

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Головного управління Міндоходів у Тернопільській області
 

Анонси подій

Актуальна тема