Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуСпособи зменшення енергоспоживання: 

енергозберігаючі лампи освітлення

Актуальність проблеми енергозбереження особливо гостро постає в осінньо-зимовий період, коли різко зростає потреба в енергоносіях та зменшується тривалість світлового дня. Особливе місце в загальному енергобалансі будь-якої установи чи помешкання займають витрати на електропостачання. На сучасному етапі існують різні технології зниження енерговитрат приміщення, такі як утеплення огороджувальних конструкцій, впровадження новітніх інженерних рішень з організації системи обігріву приміщень і інші. Однак найбільш економічним з точки зору затрат на впровадження новацій, досягнення відчутної економії ресурсів та відповідно коштів, і найнижчого терміну окупності є впровадження енергозберігаючих ламп освітлення.

Для прикладу, в простому порівнянні досягнутої економії електроенергії після запровадження енергоефективних ламп освітлення можна досягнути скорочення електроспоживання у 2 рази відносно загального споживання установи до нововведень. Якщо це приміром приватна садиба то економічний ефект співрозмірний із запровадженням однієї із сучасних складових  енергоощадливого опалення, приміром установкою котла, ефективніших радіаторів чи зменшення тепловтрат через огороджувальні конструкції шляхом улаштування додаткової теплоізоляції із застосуванням ПВХ плит (пінопласту), піноізолу чи мінеральної вати. Зрозуміло, що капіталовкладення на заміну  джерел  світла у приміщенні у десятки разів нижчі  аніж впровадження одного із вищевказаних способів зменшення енергоспоживання.

А в чому суть такої здавалося би фантастичної економії? Відповіддю на це питання є принципова відмінність у способі генерування світлових променів. Так, у звичайної лампочки світловий потік створюється шляхом випромінювання розігрітої до високих температур спіралі, коли через неї проходить електричний струм. При цьому значна частина спектру випромінювала зміщення в практично невидиму для людського ока інфрачервону зону, тобто зону теплового випромінювання і лише 5% енергії витрачається по генеруванню видимого світла. Сучасні енергозберігаючі лампи за своїм принципом дії майже всю споживану електричну потужність перетворюють у світловий потік. На побутовому рівні дане твердження можна перевірити використовуючи шкільні знання закону збереження енергії, суть якого в тому, що енергія нікуди не зникає, а лише переходить із одного стану в інший. Дійсно, спробувавши на дотик енерголампу ми можемо лише відчути легке тепло, спостерігаючи  при цьому яскравий потік світла. Порівнюючи обидва джерела світла за здатністю генерувати світловий потік однакової інтенсивності, енергоощадлива лампа споживає енергії у 5 разів менше, ніж лампа розжарювана, що є вельми переконливим показником. У потенційних споживачів може виникнути питання про дороговизну енергоощадливих ламп. Це уявлення достатньо хибне, оскільки вартість енергоощадної лампи коло 20грн., мінімальний ресурс, гарантований виробником 10 000тис.год або 24 місяці, а вартість лампи розжарювання коло 1,5-2грн., при максимальному, при чому рідко досяжному, ресурсі 1000грн. отож загальні витрати на так би мовити «залізо» складають 20грн у енергоощадливої лампи та 15-20 грн у лампочки розжарювання. Також сучасні енерголампи мають ще ряд переваг, а саме оснащені пускорегулюючими пристроями, здатні працювати при перепадах напруги в діапазоні 190-250 вольт, верхня межа якої для звичайної лампи – гарантія виходу з ладу. В свою чергу відсутність пускорегулюючих пристроїв у лампочках розжарювання сприяє одномоментному підвищенні споживаного струму у момент пуску, що переважно призводить до перегоряння лампочки.

Попори фінансові переваги використання новітніх технологій енергоощадливого освітлення наявною є суто нова якість освітлення, яке дає змогу сприймати речі у повній яскравій кольоровій гамі, та забезпечує новий вигляд знайомих речей і обстановки. А чого вартує зменшення енергетичного навантаження на енергосистему держави в цілому та відповідно зменшення залежності від зовнішніх поставок газу і нафти, а це вже питання стратегічного  розвитку держави та становлення її енергетичної незалежності, як основної складової національної безпеки України. Варто усвідомити що кожен з нас будучи джерелом влади згідно з Конституцією України, через запровадження енергоощадливих технологій, є і гарантом незалежності та суверенітету своєї держави.

 

 

 

Начальник відділу

розвитку інфраструктури

районної державної адміністрації                                                          В.П.УРДЕЙЧУК
 

Анонси подій

Актуальна тема