Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуВчасна оплата-гарантія безперебійного енергопостачання!

 

            Впродовж багатьох років в суспільстві сформувалась споживацька  думка про безумовне забезпечення населення енергоносіями та комунальними послугами за любих обставин. Таке уявлення сягає корінням глибоко в радянські часи, коли енергоресурси були практично дармові, а стан оплати мало впливав на фінансовий стан енергопостачальних організацій. Однак часи міняються і на зміну плановому управлінню та централізованому фінансуванню запроваджено ринкові взаємовідносини. Ця тенденція торкнулась і енергоринку, який сформований із двох суб’єктів взаємовідносин, якими є з однієї сторони енергопостачальні організації та з іншої сторони споживач, зокрема населення. Очевидним є те, що громадянин, спочатку сплативши вартість товару, набуває права ним розпоряджатись, оскільки останній стає його власністю. Такі взаємовідносини давно запроваджені в розвинених країнах Євросоюзу, де мешканці шляхом передоплати чи договірних відносин замовляють певні обсяги ресурсу, чи то природного газу, чи електричної або теплової енергії, та використовують їх впродовж року.

На теренах України панує інший принцип, сформований пострадянською ментальністю, коли жити хочеться комфортно, а сплачувати як в старі часи, тобто практично ніскільки і ніяк. Така позиція призводить до вимивання обігових коштів підприємств, які змушені брати кредити, сплачувати відсотки за ними, щоби забезпечити постачання помешкань енергоресурсами. Населення зі своєї сторони повинно вчасно сплачувати рахунки за надані послуги. На жаль реальний стан справ далекий від ідеального. Уявімо наприклад, що в магазині покупець заплативши за пів кілограма ковбаси вимагає цілий кілограм, а коли йому у цьому відмовляють – обурюється та мотивує своє обурення тим, що він буде жити впроголодь та починає писати скарги у різні інстанції. Або інше порівняння. Уявімо, що ми впродовж окремого місяця кілька днів були би відключені від електропостачання та водночас кілька днів від газопостачання, тобто на строк, пропорційно якого ми би не оплатили за спожиті енергоносії. Правда, нереальна ситуація. Однак вона більш ніж реальна у сфері фінансових відносин енергопостачальних організацій та населення, як споживача.

Окремим питанням стоїть стан оплати за спожиті комунальні послуги. Нам, мешканцям міста необхідно зрозуміти, що несвоєчасна оплата – це невиплачена вчасно заробітна плата можливо знайомому, чи навіть родичу, який працює у цій сфері, не закуплені паливо-мастильні матеріали для своєчасного прибирання міста, чи утримання доріг і тротуарів, неоплачені рахунки за використану електричну енергію для перекачування води,  не закуплені запчастини і інші не проведені видатки, затримка у здійсненні яких може призвести до техногенних аварій. А виною цьому – наша байдужість та віра у «авось», мовляв якось без мене обійдуться. Можливо для когось це буде новиною, але наприклад між своєчасною оплатою за спожиту воду та наявністю цієї води в крані є пряма залежність, бо без першого не буде другого. І це факт.

Отож, нам пора зрозуміти, що порядок в державі починається із власної самодисципліни та відповідальності. І лише тоді, коли кожен з нас буде відповідальним перед власними зобов’язаннями, зокрема в сфері оплати за отримані послуги, тоді і якість цих послуг відповідатиме світовим стандартам, а в їх ціну не будуть включатися додаткові витрати на сплату кредитів чи позик, «вибивання» боргів чи на судові тяганини із боржниками.

 

Зважаючи на вищенаведене, районна державна адміністрація просить споживачів негайно розрахуватися за отримані електричну та теплову енергію, природний газ, погасити борги як минулорічні так ті, що виникли впродовж січня-лютого цього року та в подальшому не допускати зволікань із оплатою спожитих енергоресурсів та отриманих комунальних послуг.

 

Начальник відділу розвитку інфраструктури

районної державної адміністрації                                   В.П.УРДЕЙЧУК
 

Анонси подій

Актуальна тема